Zaznaczanie tekstu w wordzie

W tek kategorii pojawią się wpisy dotyczące Worda i jego używania. Na początek prosty triki pomagające szybko zaznaczyć tekst.

Często zdarza się, że musimy zaznaczyć cały tekst lub jego fragment.

Po pierwsze zaznaczenie całego tekstu – powszechnie znane. Naciśnięcie Ctrl + A  spowoduje zaznaczenie całego tekstu.

Drugie to szybkie zaznaczenie całego zdania. Ustawiamy kursor na zdaniu, które chcemy zaznaczyć a następnie przy wciśniętym klawiszu Ctrl przyciskamy jeden raz lewy przycisk myszy.

Trzeci dotyczy zaznaczenia całego paragrafu. Ustawiamy się na interesującym nas paragrafie i trzykrotnie naciskamy lewy przycisk myszy.

Czwarta technika dotyczy zaznaczania dowolnego fragmentu tekstu. Ustawiamy kursor myszki na początek tekstu, który chcemy zaznaczyć, następnie trzymając wciśnięty klawisz SHIFT klikamy lewy przycisk myszy na końcu fragmentu, który chcemy zaznaczyć.

zaznaczanie linijki

zaznaczanie linijki

Warto pamiętać również, że podwójne kliknięcie lewy przyciskiem myszy na słowie, powoduje jego zaznaczenie. Jeśli zrobimy to z jednocześnie wciśniętym klawiszem CTRL, będziemy mogli zaznaczyć wiele słów oddzielonych od siebie.

Inną ciekawą i użyteczną techniką jest wykorzystanie klawisza CTRL oraz marginesu tekstu. Jeśli chcemy zaznaczyć dwie lub więcej linijek oddzielonych od siebie, ustawiamy kursor myszki na marginesie, na wysokości pierwszej linijki, naciskamy klawisz CTRL oraz lewy przycisk myszy – zaznacza się pierwsza linia – i następnie zaznaczamy koleje linie, trzymając cały czas wciśnięty klawisz CTRL.

Ostatni trik to raczej ciekawostka. Jeśli chcemy zaznaczyć prostokątny fragment tekstu ustawiamy się na miejscu, które ma być początkiem obszaru i przy wciśniętym klawiszu Alt i wciśniętym lewym przycisku myszy , zaznaczamy (rysujemy) prostokąt.

Przykład poniżej.

Zaznaczanie tekstu

Zaznaczanie tekstu

Odpowiedz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>